اتحاديه سراسري تعاوني هاي کشاورزي باغباني ايران اتحاديه باغباني ايران
امروز پنجشنبه، 9 بهمن 1399    
نقش سازنده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در حل بحران تولید و عرضه محصول پیاز منطقه جنوب کرمان

نقش سازنده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در حل بحران تولید و عرضه محصول پیاز منطقه جنوب کرمان
Date:1399/2/17

‍ 💢نقش سازنده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در حل بحران تولید و عرضه محصول پیاز منطقه جنوب کرمان

 

⬅️ امسال تولید و عرضه پیاز در منطقه جنوب کرمان با بحران جدی مواجه گردید. برای واکاوی این معضل ، گفت و گویی را با دکتر حسین شیرزاد مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام داده و نظر وی را در این خصوص جویا شدیم.

 

✅ به گزارش پات مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ابتدا گفت: چنانچه می‌دانیم محصول پیاز در دو مرحله در منطقه جیرفت کشت میشود: یکی ، طرح استمرار که از شهریورماه شروع شده و دیگری، کشت عادی که در آذر و دی ماه انجام می‌شود. مجموع دو مرحلهای کشت حدود 11 هزار و 850 هکتار است (با متوسط عملکرد 50 تن در هکتار) که تولید منطقه حداقل پانصد و شصت و پنج هزار تن می باشد.این تولید عظیم در حالی است که جیرفت و کهنوج فاقد امکانات لازم برای انبارش و ذخیره سازی تخصصی پیاز بوده و نه تنها انبار تخصصی نگهداری پیاز ندارد بلکه هیچ واحد صنایع تبدیلی تکمیلی فرآوری پیاز نیز در این منطقه موجود نیست. 

 

⬅️ وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 70 درصد پیاز برداشت شده یعنی حدود 150 هزار تن از پیاز (عمدتاً پیاز درجه 3 و 4، باران خورده و سایز درشت) باقی مانده است و میتوان گفت اکنون در حال گذر از مرحله اوج برداشت پیاز جیرفت هستیم.


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 428
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image
تمامی حقوق متعلق به سایت اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی باغداران ایران می باشد
powerd by ImenCMS.com