اتحاديه سراسري تعاوني هاي کشاورزي باغباني ايران اتحاديه باغباني ايران
امروز پنجشنبه، 7 اسفند 1399    
معاون وزیر جهاد کشاورزی از آخرین آمار پرداختی و خرید حمایتی زعفران از کشاورزان خبر داد.

خبر خوش معاون وزیر جهاد کشاورزی؛ 46 درصد مطالبات زعفران کاران پرداخت شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی از آخرین آمار پرداختی و خرید حمایتی زعفران از کشاورزان خبر داد.
Date:1398/12/21

به گزارش پات، دکتر حسین شیرزاد با تاکید بر لزوم حمایت از کشاورزان و در راستای اجرای سیاست های حمایتی دولت و در اجرای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به منظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان، درباره تازه ترین آمار خرید زعفران از سوی این سازمان، اظهار داشت: براساس اطلاعات دریافتی 72 تن و 117 کیلوگرم زعفران از 1036 کشاورز زعفران خریداری شده است.

 

⬅وی افزود: تاکنون 3 هزارو 136 میلیارد ریال به زعفران کاران پرداخت شده و کل مطالبات زعفران کاران استان های خراسان جنوبی و شمالی تسویه حساب شده است که این مبلغ معادل 46 درصد کل مطالبات زعفران کاران می باشد.

 

⬅معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره آمار مربوط به استان خراسان رضوی با 9 هزار و 502 نفر زعفران کار نیز توضیح داد: دراین استان 2هزار و 834 میلیارد ریال پرداخت شده است که این مبلغ معادل 44 درصد مطالبات زعفران کاران استان می باشد.

 

⬅به گفته دکتر شیرزاد: 228 میلیارد و 800 میلیون و 593 هزار ریال متعلق به استان خراسان جنوبی پرداخت شده است که معادل 100درصد کل مطالبات استان می باشد.

 

⬅وی ادامه داد: همچنین 73 میلیارد و 843 میلیون و 811 ریال متعلق به استان خراسان شمالی است که علاوه بر این تاکنون 18 مرکز در استان خراسان رضوی، 3 مرکز در استان خراسان جنوبی و 1 مرکز نیز در استان خراسان شمالی ایجاد شده که در مجموع 22 مرکز برای خرید زعفران مشارکت داشته اند.

 

⬅رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان با تاکید بر حمایت این سازمان از کشاورزان به ویژه زعفران کاران، گفت: در آینده نزدیک کل مطالبات زعفران کاران خراسان رضوی همانند دو استان دیگر نیز پرداخت خواهد شد.


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 674
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image
تمامی حقوق متعلق به سایت اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی باغداران ایران می باشد
powerd by ImenCMS.com