اتحاديه سراسري تعاوني هاي کشاورزي باغباني ايران اتحاديه باغباني ايران
امروز دوشنبه، 6 بهمن 1399    
معاون وزیرجهاد کشاورزی عنوان کرد: خرید حمایتی زعفران به پایان رسید

معاون وزیرجهاد کشاورزی عنوان کرد: خرید حمایتی زعفران به پایان رسید
Date:1398/10/9

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از توقف خرید حمایتی زعفران این طلای سرخ ایرانی از کشاورزان خراسان خبر داد .

 

✅به گزارش پات، دکتر حسین شیرزاد اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست های حمایتی دولت و در اجرای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی این سازمان به منظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان اقدام به خرید زعفران تولیدی سال 1398 از کشاورزان نمود . 

 

⬅دکتر شیرزاد افزود : تاکنون بیش از 800 میلیارد ریال از بهاء محصول به کشاورزان خراسان رضوی که سهم عمده ای از میزان خرید را داشته اند در مرحله اول پرداخت شده است و اقدامات لازم جهت تامین اعتبار و پرداخت مابقی بهای زعفران درحال انجام است . 

 

⬅رییس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران توقف روند نزولی و رشد معقول و منطقی قیمت این محصول در بازار را از دستاوردهای این طرح برشمرد و تصریح کرد: اگر این ورود هدفمند اتفاق نمی افتاد الان شاهد سوء استفاده خریداران عمدتآ خارجی بودیم که قیمت ها را مانند سال 96 به پایین تر از قیمت تمام شده تنزل داده بودند. 

 

⬅وی علت توقف خرید را ایجاد تعادل نسبی قیمت به نفع تولیدکننده و مصرف کننده در بازار اعلام و تصریح کرد: درصورتی که به هردلیل این تعادل دچار آسیب گردد سازمان مرکزی تعاون روستایی با هماهنگی وزارت متبوع تدابیر لازم جهت تعدیل قیمت به نفع تولیدکنندگان را اتخاذ و اجرا خواهد نمود . 

 

⬅رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خاطر نشان کرد:  قیمت جهانی این محصول در بازار کشورهای جهانی متفاوت و از 1.3 دلار در هرگرم می باشد .

 

⬅وی درخصوص سوال خبرنگار مبنی بر زمان و چگونگی عرضه زعفران خریداری شده اعلام نمود: تعاون روستایی در شرایط فعلی بازار به هیچ وجه قصد عرضه زعفران خریداری شده را ندارد و سیاست عرضه و فروش درحال حاضر در دستور کار نمی باشد.


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 942
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image
تمامی حقوق متعلق به سایت اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی باغداران ایران می باشد
powerd by ImenCMS.com