اتحاديه سراسري تعاوني هاي کشاورزي باغباني ايران اتحاديه باغباني ايران
امروز دوشنبه، 6 بهمن 1399    
رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گردهمایی مدیران ستادی و استانی خبر داد: راه اندازی و استفاده از "استارت "ها برای تکمیل زنجیره زعفران و سایر محصولات کشاورزی (97/07/16)

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گردهمایی مدیران ستادی و استانی خبر داد: راه اندازی و استفاده از "استارت "ها برای تکمیل زنجیره زعفران و سایر محصولات کشاورزی (97/07/16)
Date:1397/7/17

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گردهمایی مدیران ستادی و استانی خبر داد:

راه اندازی و استفاده از "استارت "ها برای تکمیل زنجیره زعفران و سایر محصولات کشاورزی

گردهمایی مشترک مدیران ستادی ، استانی و مدیران عامل اتحادیه‌های سراسری و نظام صنفی کشاورزی کشور با حضور دکتر شیرزاد رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران دکتر حسین شیرزاد با اشاره به راه اندازی استارت آپ ها در برخی استانهای کشور گفت: لازمست تعاون روستایی استان‌ها از پلتفرم های استارت آپی برای بازاررسانی زعفران و سایر محصولات کشاورزی استفاده کنند. 

وی اظهار کرد: تعاون روستایی استانها با راه اندازی ساختارهای جدید و شرکت‌های بازرگانی مانند شرکتهای خدماتی، شرکت های بازرگانی و نظارتی برای کیفیت و کمیت میوه، شرکت‌های حمل و نقل و ساختار جدید منابع بانکی می توانند در آمد زایی کنند .

دکتر شیرزاد با تأکید بر استفاده از نقش و جایگاه صندوقهای مختلف برای تأمین مالی اظهار داشت: می‌بایست از ظرفیت‌ تعاونی‌های تولید استانها در جهت توسعه فعالیتهایی نظیر ایجاد شرکت‌های تولید بذر از طریق تزریق اعتبار به تعاونی‌ها اقدام کرد. بعنوان مثال؛ شرکتی که در کرمانشاه با استفاده از ظرفیت‌ کشت فراسرزمینی ( کشور اوکراین) در زمینه تولید بذر فعالیت می کند نمونه و الگوی مناسبی برای شرکت ها و اتحادیه ها خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: ضروری است که مدیریت استان ها هرچه سریعتر در راستای واگذاری شرکت های مستهلک مربوط به اتحادیه‌های تخصصی گام برداشته و همچنین شرایط لازم بمنظور واگذاری و تدارک صنایع تبدیلی و تکمیلی مورد نیاز زنجیره تولید به اتحادیه های تخصصی فراهم گردد.

معاون وزیر جهادکشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید براینکه اساس تشکیل نظام صنفی کشاورزی ، تلاش در جهت احقاق حقوق مغفول و یا از دست رفته صنوف مختلف کشاورزی است ، تصریح کرد:
اصولا" خاستگاه هر نظام صنفی اعاده و بازگشت حقوق تضعییع شده صنفی است و نظام صنفی می‌بایست فاقد هرگونه رویکرد سیاسی بوده و اگر چنین باشد باید به راه اصلی بازگردانده شود.

دکتر شیرزاد در پایان با اشاره به موضوع واحدهای اعتباری یادآور شد: اغلب این واحدها می‌بایست منحل و یا به مراکز پست بانک واگذار شوند. وی همچنین خواستار استفاده از افراد واجد صلاحیت در صندوق تعاون روستایی ایرانیان شد.


Rss Services Print  -(4 Body)  Visitor Count: 1317
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image
تمامی حقوق متعلق به سایت اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی باغداران ایران می باشد
powerd by ImenCMS.com