اتحاديه سراسري تعاوني هاي کشاورزي باغباني ايران اتحاديه باغباني ايران
امروز دوشنبه، 6 بهمن 1399    
۹۷۶ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان پرداخت شد/وزارت جهاد کشاورزی تامین امنیت و سلامت غذایی را همزمان دنبال می کند

۹۷۶ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان پرداخت شد/وزارت جهاد کشاورزی تامین امنیت و سلامت غذایی را همزمان دنبال می کند
Date:1397/3/5

 

 

 

 

 

 

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران اعلام کرد:976 میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان برای خرید تضمینی و حمایتی 650 هزارتن محصول کشاورزی تاکنون پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت جهاد کشاورزی،دکتر حسین شیرزاد امروز در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر سیما با اعلام این مطلب،افزود:52 هزارتن وش پنبه به ارزش 162میلیارد تومان در سال 96 توسط سازمان تعاون روستایی خریداری و مطالبات پنبه کاران 100درصد پرداخت شده است.
وی ادامه داد:48 هزارتن سیب درختی درجه 3 به ارزش 14 میلیارد تومان به صورت تضمینی از باغداران خریداری و 100 درصد مطالبات آنان نیز پرداخت گردیده است.
شیرزاد با اشاره به فعالیت 62 هزار زعفرانکار در کشور اظهار داشت:محصول زعفران در بازه زمانی دو ماهه به بازار عرضه می شود و به منظور جلوگیری از زیان کشاورزان با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی برای خرید حمایتی زعفران ورود پیدا کرد.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران خاطرنشان کرد:68 تن زعفران به ارزش 325میلیارد تومان از زعفرانکاران خریداری و 100 درصد مطالبات کشاورزان زعفرانکار پرداخت شده است.
شیرزاد با اشاره به خرید حمایتی خرما به منظور جلوگیری از زیان باغداران گفت:8600 تن خرما به ارزش 48 میلیارد تومان در بازه زمانی بهمن 96 تا پایان فروردین ماه 97 در سه استان کشور خریداری و تمام مطالبات خرماکاران پرداخت شده است.
وی در مورد خرید حمایتی گوجه فرنگی گفت:16 هزار و 200 تن گوجه فرنگی به ارزش 7 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری و 100 درصد مطالبات آنان نیز پرداخت شده است.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران در مورد خرید حمایتی شیر خام از دامداران اظهار داشت:217 هزارتن شیر خام به ارزش 288 میلیارد تومان از دامداران 8 استان کشور در سال 96 خریداری شده و تمام مطالبات دامداران پرداخت گردیده است.
شیرزاد اضافه کرد:مطالبات خرید شیر خام دامداران در سال 97 تا بیستم خرداد ماه پردخت خواهد شد.
وی با اشاره به این که 255 هزارتن کشمش به ارزش 129 میلیارد تومان از باغداران خریداری شده است،خاطرنشان کرد:تاکنون 72 درصد از مطالبات باغداران پرداخت شده و 28 درصد از مطالبات که شامل یارانه حمایتی است با طی شدن مراحل حسابرسی و تشریفات قانونی پرداخت خواهد شد.
شیرزاد از پرداخت 97.2 درصد مطالبات چایکاران توسط سازمان چای خبر داد و در مورد خرید گندم نیز گفت که سازمان تعاون روستایی به عنوان مباشر با شرکت بازرگانی دولتی ایران همکاری می کند.
وی با اشاره به برنامه های سازمان تعاون روستایی در بهره گیری از روش های مدرن نظیر بورس برای عرضه محصولات کشاورزی،گفت:ایجاد شرکت های بازرگانی و صادرات و واردات در زیر مجموعه اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی با هدف تقویت زنجیره تولید تا بازار داخلی و خارجی و همچنین بهره مندی تولیدکنندگان از ارزش افزوده محصول خود در دستور کار سازمان تعاون روستایی قرار دارد.
شیرزاد با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی تامین امنیت و سلامت غذایی را به طور همزمان دنبال می کند،ادامه داد:سازمان تعاون روستایی در زمینه های ارائه آموزش، برندسازی و همچنین تخصیص کد IR به محصولات کشاورزی با هدف استانداردسازی و رهگیری محصولات از مزرعه تا بازار، اتحادیه های تعاونی روستایی و تشکل های صنفی کشاورزی را که همه بخش خصوصی هستند،کمک رسانی می کند.

 

www.corc.ir


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1231
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image
تمامی حقوق متعلق به سایت اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی باغداران ایران می باشد
powerd by ImenCMS.com